KORONAViRÜS TELE REHABİLİTASYON DESTEK PROGRAMI (KOREH)

    COVİD-19 pandemisi nedeniyle koronavirusden etkilen/etkilenmeyen, karantina nedeniyle evde kalmak zorunda olan genç/yaşlı aktivite düzeyi düşük/yüksek, sağlıklı/sağlığı bozulmuş bireyler, kronik hastalıkları olan hastaneye ulaşamayan vatandaşlarımız için Koronavirus Tele Rehabilitasyon Destek Programı (KOREH) hazırlandı.
Bu destek programında fizyoterapistlerimizle sizler için hazırladığımız egzersizler yer almaktadır. İçerikte; kuvvetlendirme, germe egzersizleri, aerobik egzersizler, solunum egzersizleri, yoga, pilates, meditatif solunum egzersizleri, farklı yaş gruplarının evde yapabileceği aktif kalma egzersizleri yanı sıra spinal kord, hemipleji, bel fıtığı, skolyoz, ankilozan spondilit, osteoporoz, lenf ödem gibi özellikli hastalıklar için egzersiz föyleri ve videolar bulunmaktadır.
   Bu destek programına;

0850 305 5667

   numaralı hattı arayarak ulaşabiliyorsunuz. Sizi bir fizyoterapistimiz karşılayacak. Genel sağlık durumunuzla ilgili kısa görüşmeden sonra size uygun bir egzersiz programı önerecek. Görüşme sırasında kas iskelet sistemi ile ilgili bir probleminiz olduğunu belirtirseniz fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı bir hekim tarafından telefon ile aranmanız amacıyla telefon numaranızı alarak görüşmeyi sonlandıracak. Sonrasında uzman hekim arkadaşımız sizleri arayarak gerekli önerilerde bulunacak ya da gerekli tetkik ve tedavilerin yapılabilmesi amacıyla bir sağlık kurumuna yönlendirecek.
Kaynak: https://istanbulism.saglik.gov.tr/TR,182256/istanbul-il-saglik-mudurlugu-koronavirus-tele-rehabilitasyon-destek-programi-koreh.html

Youtube: Türkiye’de ilk kez doktor kontrolünde egzersiz “eve” geldi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir