Parkinson Yaşam Ormanı Sizinle Büyüyor

Parkinson Hastaları derneği olarak bütün üyelerimizle bir doğa hayranıyız. Ağaçlarla, çiçeklerle, hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyoruz doğada yaşam buluyoruz.

Tam da bu nedenle güzel kalpli insanlardan, hayata bakışlarından ilham alarak, sizlerin de desteği ile bir ”Parkinson Yaşam Ormanı” oluşturmak istiyoruz. Parkinson Hastaları Derneği olarak değerli üyelerimize bir nefes olma çabasındayız. Ormanımızı oluşturma, büyütme ve koruma aşamalarında bize katılarak sizler de bir nefes olurmusunuz?

Ormanımızın belli bir yeri ve alanı yok. İzmir’den de katınılabilir, İstanbul’dan da, Londra’dan da, Viyana’dan da.
Bahçenize, tarlanıza, balkonda saksınıza, ağaçlık bir alana ya da ağaca ihtiyaç olan çıplak bir tepeye dikeceğiniz bir fidanla bu projeye katılmaya davet ediyoruz.

Dünyanın ya da ülkemizin her yerinden, ister Parkinson’ lu olun ister olmayın bize destek verebilir, bu kocaman ailenin bir gönüllüsü ve üyesi olabilirsiniz.

Gelin evlat edineceğiniz ağaçlarla Parkinson Yaşam Ormanı’nı birlikte kuralım ve büyütelim.
Bunun için yapmanız gereken tek şey, fidanınızı dikerken çekilmiş bir fotoğrafınızı ve hangi il ve ilçede olduğunuzu parkinsonhasder@gmail.com ya da 05366753855 numaralı telefonun whatsapp adresinden bizimle paylaşmanız. Bizimle paylaştığınız bu bilgileri biz de haritamıza işleyeceğiz. Böylece dikilen her fidanla haritamız renklenecek, ormanımız büyüyecek.

Bu proje ile dernek olarak doğada nefes olmaya katkı sağlamak isterken diğer taraftan Parkinson ailelerine de bir fidan evlat edinerek bir nefes ve umut olmayı hedefledik. Bu bağlamda uzun zamandır salgın nedeniyle hareketsiz kalan Parkinson ailemizde bir nebze hareket, umut ve nefesleri olmak istedik.

Dünyamıza nefes olmaya,”Parkinson Yaşam Ormanı”nı emek emek birlikte oluşturmaya, büyütmeye var mısınız?
Bu projeye bütün firmaları, kurumları, dernekleri, aileleri, bireyleri, saglık mensuplarını, değerli hekimlerimizi bir fidan dikerek, projemizi paylaşarak, projemizle ilgili bize geri dönüşümlerde bulunarak desteğe davet ediyoruz.

Parkinson Hastaları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Gülnur KELÇE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir